Dijital Merdiven

Web Tasarımı Nedir?

30.10.2020
397
REKLAM ALANI

Web tasarımı, internet üzerinde barınan ve görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Web tasarımı yakın geçmişte masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanırdı; fakat, 2010’ların ortalarından bu yana, mobil cihazlar ve tablet tarayıcılar için web tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Bir web tasarımcısı bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üzerinde çalışır. Örneğin bir web sitesinin görünümü kullanılan renkler, yazı tipi ve görsel içerikle ilgili olup sitenizin tasarımını tercihinize göre şekillendirebilirsiniz. Düzen, bilginin nasıl yapılandırıldığı ve sınıflandırıldığı ve kullanıcı ile paylaşılacağı anlamına gelir. İyi bir web tasarımı kullanımı fonksiyonel, estetik, akıcı ve web sitesinin kullanıcı grubuna/markasına uygun olmalıdır. Bir web tasarım temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve teşvik eden bir site olduğundan, kullanıcıya hayal kırıklığı oluşturabilecek potansiyel noktayı kaldırmak kritik bir husustur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda hızlı ve akıcı çalışan web siteleri tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi, mobil ve güncellenebilir tasarımdır. Cihazlar arasında olabildiğince tutarlı bir düzen korumak, kullanıcı güvenini ve etkileşimini korumak için oldukça önemlidir. Duyarlı tasarım bu konuda zorluklar gösterebileceğinden, tasarımcılar çalışmalarının nasıl görüneceğinin kontrolünü bırakmada dikkatli olmalıdırlar. Kısaca bir web tasarım fonksiyonel, yönetilebilir ve kullanıcı dostu olmalıdır.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.