Dijital Merdiven

Grafik Tasarım

Grafik tasarım ile bilinçaltı arasındaki bağlantı bana her zaman ilgi çekici gelmiştir. Nitekim nörologlar ve sosyologlar da insan davranışı altında yatan sebepleri sıralarken bu noktaya parmak basmakta. Ne demek istiyor bu yazıda sorusunun aklına geldiğini ve elinin sayfayı kapatmak üzere fareye doğru gittiğinin farkındayım. Dur! Bir insan, herhangi bir ‘’şey’’ satın alacağı zaman, satın alacağı o ‘’şeyin’’ hangi özelliğine göre karar verir. Ya da birisi size satın alacağınız ‘’şeyi’’ nasıl siz fark etmeden bilinçaltınıza yerleştirir. İşte bu sorunun cevabı grafik tasarım nedir sorusunun cevabı ile paralellik göstermekte. Şimdi biraz açalım.

Sanal dünyayı birbirinden renkli ışıklar altında kurulmuş devasa bir pazara benzetebiliriz. Her gün milyonlarca kişi bu pazara girip çıkıyor. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen siteler kolay ulaşılan, ilgi çekici ve site içinde gezinti yaparken zorlanmayacakları türden oluyor. Siz de pazarın yıldızlarına layık böyle internet sitelerine sahip olmak istemez misiniz?

Grafik Tasarım Nedir?

Klasik tanımı söylemek gerekirse grafik tasarım; gerek dijital gerek web dünyasında yer alan görsellerin tasarlanması biçimlendirilmesidir. Ancak grafik tasarımın işlevleri ve önemi bu tanımdan çok daha fazladır. Şimdi bu tanımı bir köşeye atıp yukarıda zikrettiğim tanıma döneceğim. Grafik tasarımda amaçladığımız tamamen hedef kitlenin orijinal bulacağı bir fikir ile çalışmalarımızı ifa etmek. Buradan sonrasına grafik tasarımın önemi ile devam ediyoruz.

Grafik Tasarımın Önemi?

Esasen grafik tasarımın altında yatan temel amaç; tasarlanması düşünülen grafiğin, hitap ettiği kitleye en doğru hangi renkler ve şekiller ile biçimlenmesi gerektiğini ele almaktır. Yani sen grafik tasarımı ne kadar doğru yaparsan senin elindeki grafik, hedef kitlenin aklında o kadar fazla yer edecek ve diğer rakip ürünlere karşı öne geçecektir. Neticede ise hedef kitle, istemsiz olarak senin grafiğini tercih edecektir. Bu bir nevi doğru reklam ve pazarlama tekniklerinde kullanılan yöntemdir. Dolayısıyla tasarımladığın her ne ise bunun en doğru şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. İşte bu noktada bizler uzman grafikerlerimiz ve web dünyasını yakından tanıyan ekibimizle sana profesyonel bir grafik tasarım hizmetini vermekteyiz. Bu noktada alışılagelmiş, sıradan, bayağı ve basmakalıp ezberler değil, düşündürücü ve akıllara kazınan nokta atış grafik tasarıları meydana getirmekteyiz. Bu çalışma ve hizmet sayesinde sadece grafiklerini öne çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda senin tüm çalışmalarının hakkındaki fikirleri de üst seviyelere taşımaktayız. Yani algını, yeni literatürle ‘’aura’’ nı zirveye taşımaktayız.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.