Dijital Merdiven

Google ADS

İnternetin ceplerimize kadar girmesi henüz yeni sayılabilecek bir devrim. Bir düşünün; küçücük kutular içerisinde haritalar, rehberler, oyunlar, bankalar, kameralar, arama motorları ve daha bir sürü uygulama hayatımıza yön veriyor. Aslında her şey mükemmel bir uyum içinde ilerliyor. Kullanıcı talep ediyor, arama motoru önüne getiriyor.

Google ADS yani eski adıyla adwords reklamları; sattığınız ürünü veya verdiğini hizmeti arayan kullanıcılara internet sitenizi doğal arama sonuçlarının üzerinde gösterip, potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı sağlıyor. Google internet sitenizin görüntülenmesi ve/veya sitenize giriş yapılması dahilinde sizden ödeme talep ediyor. MC Donalds, Apple, Microsoft gibi firmalar elde ettikleri gelirin oldukça büyük bir kısmını reklamlara harcıyor.

İnternet, ürettiğiniz bir ürünün pazarlama boyutunu akıl almaz derecede büyüten bir faktördür. İnternette sınır yoktur. Bir şehirde hatta başka bir ülkede bile satılan ürününü dünya çapında pazarlamak mümkündür. Sizin de her gün birçok kullanıcı tarafından aranan ürünleriniz olabilir. Fakat bu ürünleri doğru tanıtmak ve kendi kulvarındaki müşteriye sunmak sanılandan biraz daha zahmetli olabilir. Çünkü bunu yapmak isteyen birçok rakibiniz olacak ve artık insanlar satın almak istediği ürünlerde oldukça seçici.

Google ADS Kullanmanız İçin Sebepler

Google ADS yani arama motoru reklamı, bildiğiniz diğer reklam kanallarından farklıdır. Billboard, Tv Reklamları, Afişlerin yanı sıra “Google” reklamlarınızı yalnızca ilgili kişilere gösterir. Örneğin; dans kursu için verdiğiniz google reklamları, yalnızca internette dans kursu arayan kullanıcalara gösterilir. Hatta ADS Yönetim Paneli sayesinde bu reklamların hangi bölgede gösterileceğini, gösterilecek kitlenin cinsiyetini, yaşını ve ilgi alanlarını seçebilirsiniz. Üstelik bunu ister günde 20 TL bütçe ile, isterseniz de aylık 5000 TL bütçe ile yapabilirsiniz. Çünkü google reklamları sizden yalnızca gösterim ve tıklama başına ödeme talep eder.

Dışarıdan gayet kolay görünen reklam yönetimi, iç yüzünde bir hayli detaylı ve zordur. Anahtar kelimelerinizi doğru belirlemeli, hedef kitlenize uygun başlık ve açıklamalar oluşturmalısınız. Reklamlarınız ile internet siteniz uyum içinde olursa kalite puanınız (google’ın reklam puanlama sistemi) yüksek olur ve reklam sonuçlarında diğer kullanıcılardan daha ön planda olmanızı sağlar. Temel hedef yüksek dönüşüm oranıdır. Aldığınız gösterimlerin tıklamaya dönüşmesi kadar, internet sitenize yapılan her ziyaretin de maksimum oranda müşteriye dönüşmesi hedeflenmelidir. Bu sayede minimum bütçe ile maksimum gelir elde etmiş olursunuz.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.