ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Evet, pek çok yerde ‘’SEO’’ yazısına ya da arama motoru optimizasyonu ibaresine denk geldiniz ancak ne olduğuna dair bir bilgiye sahip değilseniz doğru adrestesiniz. Arama motoru optimizasyonu nedir yazdığında karşına bu sorunun cevabını yanıtlayan pek çok site çıkmaktadır. Ancak bu siteler verdikleri tanımı teknik terimler kullanarak boğmakta ve akıcılıktan ve anlaşılırlıktan uzak bir üslup ile sevimsiz hale getiren sitelerdir. Kafa sallayıp ‘’Aynen’’ dediğini duyar gibiyim. Şimdi biz bu soğuk ve teknik tanımlardan uzak durup daha anlaşılır ve akılda kalıcı bir şekilde SEO ve SEO’ nun önemine dair püf noktalara değineceğiz.

Seo Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, yani SEO’ nun ne olduğunu şu misal ile görünür kılalım. Mesela arama motoruna herhangi bir ‘’şey’’ yazdınız ve karşınıza pek çok site çıktı. Şimdi soruyorum: Bu siteler neye göre sıralanmaktadır? Yardım severliğine, rastgele, önce kurulup kurulmamasına veya torpile göre mi? Elbette hayır. Bu sıralama belirli bir mantığa ve iç dinamiklere dayanmaktadır. Bunların tümüne arama motoru optimizasyonu denir. Bir sitenin arama motoru optimizasyonu yani SEO uyumu ne denli başarılı ise o site üst sıralarda yerini alacaktır. SEO’ nun ne olduğu hakkında bir kanaatin oluştuysa hadi şimdi faydalarına göz atalım.

Arama Motoru Optimizasyonu Faydaları

Bir ürün veya hizmet pazarlıyorsun ancak ulaşmak istediğin tüketici yelpazesine hitap edemiyor musun? Yahut daha basit bir dil ile kimseye ulaşamıyor musun? Eğer bu soruya cevabın evetse arama motoru optimizasyonunun faydalarından en büyüğü sana olacaktır. Çünkü uzman bir ekip eli ile yapılan ve sitenin SEO uyumu seni oldukça yüksek sıralara ulaştıracak ve ilgili kelimelerin arama motoruna yazılması halinde web siteni tüketici kitlene ulaştıracaktır. Ancak SEO’ nun web ve network dünyasını ve dijital pazarlama tekniklerini bilen bir kimse tarafından yapılması oldukça zaruri ve elzemdir. Aksi takdirde herhangi bir başarı elde edilemeyecektir. Sen de web sitendeki ürünleri direkt hedef kitlene ulaştırmayı arzu ediyor ve bu sayede büyük bir satış hacmine ulaşmak ya da kitlesel büyümek istiyorsan bizimle irtibata geçmek için vakit kaybetme!


El ilanları, broşürler, tabelalar artık geride kaldı.

Türkiye nüfusunun %67’si her gün aktif olarak sosyal medya kullanıyor.

#sosyal medya yönetimi

HAZIRSANIZ BAŞLAYALIM

İnternet siteniz nasıl olmalı? Müşterilerinizin neye ihtiyacı var? Ne yapacağınız konusunda kararsızsanız gelin, dijital dünyada kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olalım, müşterilerinizi bulmaya bugün başlayalım.